Fórum

Region: CZ/SK

Zamrzly radek URL

Strana 1 / 1

« Zpět na přehled témat

Nejsem si jisty zda se jedna o bug a nebo zamer, prestal se aktualizovat radek URL hry a zustava 'zamrzly' na prvni URL pri jake se otevrela zalozka v prohlizeci.
Napriklad, otevru-li /game/ranking, tak zebricek zustava v URL a pri dalsim refreshi se opet otevre zebricek (ikdyz uz jsem treba na expedici nebo v invetari, vzdy se vracim na zebricek).

To take mimo jine znamena, ze uz nefunguje tlacitko 'zpet' protoze z pohledu browseru nedoslo k zadne interakci a zustava zesedivele.

23.01.2024, 16:48

Zdravím,

děkuji za zprávu a upozornění. Tuto situaci způsobuje nedávno nahraná úprava do hry, která řešila problém s pomalým načítáním hry u uživatelů používající prohlížeč Google Chrome ve spojení s addonem AdBlock. Ten z nějakého důvodu začal nedávno výrazně zpomalovat načítání jednotlivých stránek ve hře (až +600 ms), konkrétněji při použití funkce, která aktualizuje URL adresu.

Z tohoto důvodu bylo do hry nahráno řešení, kdy:

  • pokud uživatel používá Google Chrome a má aktivní AdBlock, hra funkci na aktualizaci URL nevyužívá, aby stále mohla fungovat rychle - ovšem za cenu toho, že se URL adresa neaktualizuje (problém, který je zmíněn v tomto příspěvku)
  • pokud uživatel používá Google Chrome, ale nemá aktivní AdBlock, či využívá jiný prohlížeč, hra by měla stále běžet rychle a to včetně aktualizace URL adresy

Prvotní zmínka o tomto problému byla uveřejněna dne 14.01.2024 v této novince: https://www.alteira-game.com/cs/news/detail/30

Následná zmínka o postupu řešení pak byla zmíněna dne 15.01.2024 v této novince: https://www.alteira-game.com/cs/news/detail/31

 

Nejjednodušším řešením v tomto případě je addon AdBlock pro adresu hry deaktivovat - hra žádné reklamy nebo jiná nepříjemná vyskakovací okna nemá, takže by to uživateli nemělo nijak znepříjemnit hraní hry.

Pokud prohlížeč Google Chrome či addon AdBlock nevyužíváš, budu rád, když bychom si mohli upřesnit bližší informace (klidně soukromě), aby bylo možné řešení ve hře ještě zlepšit.

Je to takto srozumitelné?

Mockrát díky!

23.01.2024, 17:03

Dekuji za odpoved,

koukam, ze adblock se mi dnes dotahnul pres sync z jineho PC - to vysvetluje proc jsem to nevidel uz 15.teho ...mozna by slo klasicke history.push/replaceState() a nasimulovat navigaci i s adblockem na klientovi.

Nicmene pro mne je to neaktualni - adblock jsem si vypnul (stejne nevidim rozdil, pro CZ to v podstate nefunguje).

23.01.2024, 18:01

Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé.

Chceš-li přidat komentář, přihlaš se, nebo si můžeš vytvořit účet a komunikovat na fóru.