Fórum

Region: CZ/SK

Nesplnitelné úkoly - Průzkum

Strana 1 / 1

« Zpět na přehled témat

Pokud hráč vyčerpá budget na průzkum, může stále dostávat úkoly na průzkum lokací. Takové úkoly není jak splnit a jsou od počátku odsouzené k selhání, což může být frustrující. Stejný problém může vzácně nastat i s prací, ovšem tam je čas mnohem štědřejší. Nemyslím si že by se jednalo o bug, jako spíš "polishing". Myslím že by šlo vyřešit následujícím způsbem:

A) nenabízet úkoly které nelze aktuálně splnit

B) umožnit průzkum i po vyčerpání času, ale bez nároku na odměnu (kromě splnění úkolu)

21.08.2023, 16:12

Zdravím,

děkuji za návrh :)  Víme o tom, že úkoly na průzkum lze dostat i přes to, že hráč již nemá volné minuty. Je to na jednu stranu svým způsobem nepraktické, protože takový úkol v podstatě nelze splnit. Na druhou stranu pokud hráč obnoví své úkoly, je si vědom toho, že i takový úkol může padnout - je proto rozumné, aby hráč veškeré volné minuty průzkumu nevyčerpal dříve, než úkoly obnoví.

Je případně také možné specifický úkol vyměnit, takže má hráč stále možnost takovou situaci řešit. Jde tedy o to, jak si hráč svou aktivitu rozvrhne. Pokud již nemá volné minuty průzkumu, ale získá např. předmět "Seznam úkolů" umožňující obnovu, může si jej ponechat do druhého dne, kdy se minuty průzkumu obnoví.

25.08.2023, 16:55

V úkolech mě štve úkol nalézt předmět, generuje se v jednom listu i 4x jednou dokonce i 5x a protože předměty moc nepadají a klíčů od truhly taky není po ruce vždycky dost, tak z listu úkolů moc odměn nedostanu, když tyhle nesplním. Změnit úkol se dá jen 3x a ani není možnost si za zlato další změnu koupit. Stejné to je i s úkolem prozkoumat, opravdu neplýtvám časem na průzkum než kolik vyžaduje úkol a teď jsem se prostě zasekl, úkol na 25minut a mě zbývá už jen 20, co teď. Asi nechat přes půlnoc, těch zbylých 20minut prozkoumat jen tak pro sebe bez úkolu a až po půlnoci kliknout průzkum z úkolů 25minut. Škoda  jen těch 20minut z předešlého dne. Časy se zkrátily, s energií to je jak se šafránem ale i tak se mi hra moc a moc líbí. Fandím i novým návrhům, lázně hru najisto obohatí, držím palce.

26.08.2023, 23:13

Děkuji za příspěvek :)  Úkoly typu "Najdi předmět" jsou vážně o něco složitější než ostatní úkoly, měla by se u nich také generovat větší odměna (alespoň v počtu stříbra).

Kontrolvoal jsem nyní samotný počet a v rámci update se nepodařilo nahrát úpravu, která snižovala maximální počet potřebných předmětů z 5 na 4. Tímto se omlouvám, změnu jsem dodatečně do hry nechal nahrát, bude to zmíněno ještě v následující novince.

Za zlato nelze obnovit všechny úkoly (jako v novém dni nebo s předmětem "Seznam úkolů"), ale mělo by jít kdykoliv konkrétní úkol změnit - a to jak za zlato, tak i za přesýpací hodiny (hráči s titulem Templář mají 3 změny denně zdarma). Proto by mělo jít individuálně úkol zaměnit za jiný, pokud hráči nevyhovuje.

U úkolů typu "Prozkoumat lokaci" je to diskutabilní - může se teoreticky stát, že se vygeneruje těchto úkolů více v jeden den, a čas na průzkum skutečně nebude dostatečný. Pokud ale není potřeba prozkoumávat specifickou lokaci, je čas pro úkol sdílený (tedy lze jedním průzkumem plnit více úkolů naráz). Hra nicméně nabízí řešení i pro tuto situaci, a to právě možností úkol vyměnit za jiný. Je také možné denní minuty na průzkum zvyšovat pomocí dovedností.
Máme nicméně informace, že úprava výchozího počtu minut na průzkum z 200 na 100 není správným krokem, pokusíme tedy ještě zvážit možnost navrácení původních 200 minut/den.

U energie taktéž zvažujeme možnosti, jak by šlo zvýšit maximální počet či její obnovu, je tedy pravděpodobné, že některá z dalších úprav ve hře čísla energie zlepší :)

26.08.2023, 23:34

K mému přïspěvku: jak jsem dnes ráno zjistil a to jsem nevěděl, úkoly nelze nechat přes půlnoc nedodělané. Takže přesunout si průzkum na další den prostě nejde, Škoda zbytečně poużitého seznamu úkolů že záložního inventáře. 

27.08.2023, 08:55

Pokud již nemá volné minuty průzkumu, ale získá např. předmět "Seznam úkolů" umožňující obnovu, může si jej ponechat do druhého dne, kdy se minuty průzkumu obnoví.

Ano, to je sice pravda, ale vzhledem k tomu ze je k dispozici pouze 100 minut průzkumu denně, tak je hráč schopný splnit denně maximálně 3 úkoly na průzkum (s trochou štěstí 4). To je žalostně málo - s 1-3 úkoly na průzkum v každé sadě po prvním svitku na obnovu pravděpodobně pro daný den končí. Hráč má tedy po vyčerpání na výběr tři možnosti:

A) ignorovat tyto úkoly průzkumu a přijít o ně

B) nikdy nepoužívat víc jak cca 1 svitek na obnovu úkolů denně (tzn. nemůže si je nastřádat na víkend kdy má více času hrát)

C) používat velké množství hodin, aby si zajistil že úkoly co dostane budou splnitelné (nesmysl - za 1 hodiny může provést úkol na expedici kde také má 1xp + nejake stribro)

titul Templáře problém dělá ještě horší: víc úkolů (vč. na průzkum) ale stejný počet minut

28.08.2023, 10:43

může provést úkol na expedici

může provést útok na expedici

28.08.2023, 10:47

Rozumím, ty minuty na průzkum jdou vylepšovat pomocí dovedností, takže je možné se postupně dostat i na 200 minut, které by měly pro úkoly být dostatečné. Nicméně řešíme možnost, jak těchto 200 minut do hry navrátit jako výchozí číslo. Problém s 200 výchozími minutami je, že v kombinaci s dovednostmi a zaměřením lze mít až 400 minut denně, a pokud to hráč bude cíleně přeskakovat za zlato, tak může získávat vysoké množství klíčů od truhly bez zisku zkušenostních bodů. Průzkum je koncipován jako sekundární možnost herního zisku - hráč dá svůj čas za to, že získá suroviny bez XP, tedy může mít o něco lepší postavu na svou úroveň. S přeskakováním všech denních minut se pak koncept trochu narušuje.

Zvažujeme tedy možnost, že by průzkum lokace nešel za zlato přeskočit (pouze za přesýpací hodiny, kterých má hráč omezený počet) a nebo pouze v momentě, kdy má hráč za úkol lokaci prozkoumávat. U průzkumu je toto menší problém než třeba u práce, kde je možné nastavit i 8 a více hodin - u průzkumu je vždy maximálně 30 minut, takže pokud by hráč potřeboval provést jinou aktivitu a musel průzkum zrušit, 30 minut není tolik, aby jej nemohl zopakovat později.

28.08.2023, 17:10

Neslo by treba mit zakladni minuty s 'VIP' odmenami a vysoky pocet nebo neomezene s horsimi odmenami a/nebo nizsi sanci? Napriklad prvnich 100 (200) minut by melo odmeny jako nyni a dalsi by mely treba jen 1/5 sanci na odmenu (10% -> 2%)? Tak by sice slo smenovat zlato za klice ale nebylo by to zdaleka tak vyhodne.

Osobne jsem rad travil cas po vycerpani energie pruzkumem - ne ze by mi slo o klice, ale bylo to zabavnejsi nez prace, kde jsem odmenu znal predem, pruzkum mi prisel zivejsi a interaktivnejsi (plus je to jedina cinnot co sla provozovat se Zamerenim na 30min volne utoky, to zamereni jsem si musel zrusit).

28.08.2023, 21:32

Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé.

Chceš-li přidat komentář, přihlaš se, nebo si můžeš vytvořit účet a komunikovat na fóru.