Fórum

Region: CZ/SK

Týdenní odměny - předmět

Strana 1 / 1

« Zpět na přehled témat

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, jak vlastně vypadá týdenní odměna, pokud si člověk vybere předmět. Na první pohled to působí extrémně poddimenzovaně, pokud to je náhodný předmět dané max úrovně, tak to může být klidně i random junk item, což v porovnání s ostatními odměnami nedává moc smysl.

Nebo to probíhá jinak?

Moc díky za odpověď a tuhle parádní hru!

11.09.2023, 11:06

Zdravím,

děkuji za dotaz. Předmět se generuje skutečně náhodný, který hráč může využít na postavu (není tedy možné získat např. svitek nebo bylinu). Čím více bodů hráč během týdne nasbírá, tím vyšší úroveň předmětu může být - to je pak dáno tím, jakou maximální úroveň hráč může vidět (dané dovedností "Viditelnost předmětů"). Jakou max. úroveň hráč vidí, lze zjistit v detailu postavy - stránka "Postava", záložka "Detail", řádek s popisem "Viditelná úroveň předmětů".

Předmět je pak automaticky tier 2 (zelený), pokud jej hráč může vidět (cca od úrovně 20). Je pravda, že v porovnání s ostatními bonusy je zisk předmětu více náhodný, a tedy předmět nakonec nemusí mít užitek. Dal by se tento bonus upravit, aby byl předmět např. alespoň tier 3 (cca úroveň 50+), ať je vyšší pravděpodobnost, že půjde využít, či alespoň dobře prodat. Případně je také možnost celkově bonus trochu zlepšit, aby byl více využitelný, např. získat předmětů více nebo si zvolit, o jaký typ má jít (zbraň, ...). Vezmu toto jako podmět k možnosti ke zlepšení k následujícím herním úpravám. Pokud bys měl nějaký návrh na úpravu, klidně mi dej vědět :)

A děkuji také za pozitivní slova, pracujeme dále na vývoji a chystáme již nějaké novinky, takže určitě je se na co těsit :)

11.09.2023, 11:33

Na tohle jsem už taky narazil, že je to úplně k ničemu. Minimálně by bylo dobré vidět, o jaký předmět se jedná. Hráč by se poté mohl rozhodnout, zda tuto odměnu přijme. Šance, že padne opravdu užitečný předmět, je dost malá. Prodejní cena oproti možnosti zisku stříbra je minimální. Takže odměna nepoužitelná.

Mě by se například líbilo, kdyby si mohl hráč předmět nějak sám nakonfigurovat. Vybrat si typ výbavy a třeba bonus do kterého atributu přidat body. Případně by mohla být vyloženě sada předmětů pro každý lvl., které by prostě byly o něco lepší než běžně dostupné ke koupi.

Pokud se hráč dostane k tier 3 a 4 předmětům, tak bohužel vše ostatní je nepoužitelný odpad.

Tahle odměna by mohla být opravdu dost zajímavá, pokud by se na ní zapracovalo.

11.09.2023, 16:51

Souhlasím, přemýšlel jsem stejným směrem :) Něco jako item elixír na steroidech :D

No uvidíme, čím nás game designéři překvapí.

11.09.2023, 19:15

Mohlo by to klidně fungovat způsobem, že si hráč zvolí, jaký typ předmětu chce (zbraň, brnění, ...). Když má hráč k dispozici tier 2, tak by si mohl i vybrat konkrétní suffix z těch, které má ve své sbírce (záložka "Sbírka" na hlavní stránce postavy). Jenže jak říká Ondris - když má hráč k dispozici tier 3 a tier 4, tak je pak volba víceméně jasná. Navíc zbraně jsou asi nejvíc zásadním typem předmětu, protože mají vyšší poškození za každou úroveň - takže by hráč mohl mít každý týden nejlepší dostupnou zbraň na své úrovni za jedno kliknutí, a to se mi zas moc nelíbí.

Způsob, že by předmět z odměny měl nějaké bonusové atributy navíc, by asi také mohlo fungovat. Díky za návrhy :)

12.09.2023, 00:41

Dalsi moznosti by bylo vyber 1 predmetu z X nabizenych - bylo by ciste na nahode zda tam bude "dobry" predmet, ale pokud je na vyber treba z 20ti kusu tak si asi spis hrac pro nej neco zajimaveho vybere. Otazkou je ovsem prehlednost UI.

Uplne bych to na typ predmetu nevidel, protoze vzdy je "to zalezi", sice nejsilnejsi je zbran a klidne bych bral +3 levely upgrade, ale zase boty mam o 20 niz a uz do nich tece. Takze kdybych nejprve videl jake boty to vlastne budou, tak az potom bych se mohl nejak informovane rozhodnout zda radeji mec (meh atributy) a nebo ty boty ... a nebo treba to stribro protoze se mi nelibi ani jeden predmet.

12.09.2023, 14:28

Pokud by byl rework, tak mě napadá přidat třeba nějaké procento k něčemu jako další možnou odměnu? Výše bonusu nebo o co by šlo nemám, jen zatím hrubý návrh do placu. Např. x% k stříbru na dalších 5 dní v následujícím týdnu nebo něco v tom stylu, samozřejmě by se musela vybalancovat typ, výše a délka bonusu...Teoreticky by ho to chtělo postavit tak, aby se vyplatil brát lidem, když vědí že budou hodně klikat/mají naspořeno hodně záložních věcí a tím pádem aby ho brali jen když budou vědět, že ho dobře využijí a nebyl to autopick pro všechny, protože to bude silnější než vše ostatní

12.09.2023, 16:28

Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé.

Chceš-li přidat komentář, přihlaš se, nebo si můžeš vytvořit účet a komunikovat na fóru.