Fórum

Region: CZ/SK

Generování úkolů

Strana 1 / 1

« Zpět na přehled témat

Ahoj, 

nešlo by optimalizovat generování úkolů? Třeba teď mám set úkolů, kde mám jednou Nalézt 3 předměty a dvakrát Nalézt 4 předměty zároveň. Podobně někdy u Porazit příšeru, kdy jsem měl 3x Stín a 4x Stín zároveň.

Je to sice blbost, ale asi by to působilo trošku lépe z pohledu obsahu.

18.09.2023, 11:49

Zdravím,

děkuji za dotaz. Úkoly jsou generovány náhodně (s výjimkou typu "Porazit příšeru", které mají vyšší šanci), může se proto stát, že bude vygenerováno více podobných úkolů v rámci jednoho dne. Pokud jsou úkoly stejného typu, bývají někdy sdílené - například úkoly "Nalézt předmět" se plní současně (nalezený předmět se započítá do všech úkolů naráz), u typů "Porazit příšeru" nebo "Průzkum lokace" pak záleží na tom, zda je potřeba porazit specifického protivníka/prozkoumat specifickou lokaci.

Mohl bys, prosím, sdělit, jak si představuješ zmíněnou optimalizaci? Ve hře není nyní tolik typů úkolů, aby se nemohly generovat stejné typy. Dalo by se udělat, aby u "Porazit příšeru" byly vždy jiní protivníci, nicméně dá se to naopak brát i jako výhoda, že se dá plnit více úkolů zároveň :)

Jelikož jsou úkoly jedním ze základních konceptů hry, určitě budeme rádi za jakékoliv poznámky nebo nápady, jak systém úkolů zlepšit.

Díky!

18.09.2023, 12:35

Díky za odpověď,

nedošlo mi, že ta variabilita úkolů není tak velká, aby nešlo generovat unikátní set úkolů (který by navíc při každém rollu nebyl hodně podobný)...

U těch více úkolů na stejnou věc je fakt, že to může být výhoda - pro mě osobně to beru jako výhodu u práce, že můžu začít jedenkrát a splním více položek.

Z těch nápadů na úkoly se nabízí přetáhnout něco z jiných her, např.:
- získej určité množství stříbra,
- získej učité mnžoství dřeva/kamene,
- získej určité množství zkušeností,
- poraz alespoň 1 protivníka v Aréně/Ranked aréně,
- daruj suroviny Kmenu (pokud je členem).

Jsou to jenom nápady, je mi jasné, že nemám ve hře level vysoký na to, abych znal všechny mechaniky, takže jsou ty úkoly možná naivní.

18.09.2023, 15:47

Aktuálně je ve hře 9 typů úkolů, z nichž jeden je dostupný od úrovně 50 (roztavit předmět), takže je prakticky nemožné, aby se i v rámci jednoho dne neopakovaly. Částečně tomu pomáhá to, že některé úkoly jsou dělené na dva způsoby (např. poraž specifickou / jakoukoliv příšeru, prozkoumej specifickou / jakoukoliv lokaci atp.). Některé typy úkolů tedy lze někdy plnit souběžně, někdy je potřeba samostatně.

Rádi bychom seznam těchto typů rozšířili, aby mohla být větší variabilita a nebylo plnění úkolů tolik rutinní. Jsme proto rádi za jakékoliv nápady :)

Uvažujeme také o možnostech, že by úkoly mohly být o něco komplexnější a vícekrokové než takto jednorázové. Je to ale složitější záležitost a není to aktuálně priorita, proto je to otázka až případně pozdějších updatů ve hře.

18.09.2023, 17:14

Já myslím, že více stejných úkolů je naopak fajn, protože je člověk může splnit jednodušeji všechny najednou :D Ale větší variabilita by do budoucna určitě byla super, třeba úkol na útok v aréně je fajn :)

19.09.2023, 11:09

Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé.

Chceš-li přidat komentář, přihlaš se, nebo si můžeš vytvořit účet a komunikovat na fóru.