Fórum

Region: CZ/SK

Pár návrhů a možných bugfixů

Strana 1 / 1

« Zpět na přehled témat

Ahojte!

Mám jen pár připomínek po velmi intenzivním hraní během posledních pár dní :)

Aréna:

1) je napsáno, že odměna je ještě za hráče s minimálním levelem o 10 menším, tzn 60, pokud já mám 70. Každopádně to tak nefunguje. Z hráče úrovně 60 nedostanu nic mimo bodu do týdenních odměn (taky otázka, jestli to není špatně, pokud nemám dostat za ten souboj nic). Takže buď je špatně mechanika a nebo tooltip.

2) Vyhledávání náhodného hráče je rozbité. Často tvrdí, že žádný vhodný hráč nebyl nalezen i když na někoho v dané level range zaútočit manuálně lze, naopak háže do nabídky hráče i o 10 levelů menší, což by sice mělo být v pořádku, ale jak bylo napsáno výše - není.

3) Znovu se vrátím k tomu, že zrychlená regenerace nefunguje na ranked arénu. Připadá mi to nesmyslné. Proč na jeden druh arény ano a na druhý ne?

4) Když se bavíme o ranked aréně, uvažuje se o nějakých dejme tomu týdenních/měsíčních odměnách za rank? Protože v současnosti není moc důvod proč ranked arénu vůbec nějak pronásledovat. Já naprosto chápu, že obsah bude hry přibývat postupně a jsem s tím naprosto v pohodě, aspoň je na co se těšit. O to víc mě mrzí, když není moc proč využívat toho obsahu, který už v té hře je.

Tržiště:

1) Nebylo by možné přidat více filtrů? Třeba item level range nebo i vyhledání podle suffixu? Myslím, že by to dost pomohlo užitečnosti tržiště jako takového a třeba by se více rozjela in-game ekonomika.

2) Pokud jsem na tržišti na záložce 7 a koupím item, vrátí mě to z nějakého důvodu na itemy na stránce 1, přestože všechno nasvědčuje tomu, jako bych byl dál na záložce 7, která se tváří jako vybraná. Musám přeskočit na další stranu, případně předchozí a zpět, abych mohl pokračovat v prohlížení.

Skrýš:

1) Skrýš na itemy je parádní věc! Vyplatí se ji vymaxovat a prostě a jednoduše super.

2) Skrýš na suroviny je ve skutečnosti past na suroviny. Je nepoužitelná, nemá transparentní level cap. Vytáhl jsem ji ze zvědavosti na level 31 a mrzí mě každé polínko a kamínek, který jsem do ní nacpal. Hráčova skrýš obecně je výborná věc a věřím, že do ní přibudou další super mechaniky (viz lázně atd), ale skrýš na suroviny je zralá na rework... nebo na ručník.

Expedice:

1) Mohli byste vysvětlit, jak fungují jednotlivé zkušenosti (loupení 1, loupení 2 a okrádání) u protivníků na expedici? Jde mi spíš o to, jak to funguje. Co to dělá je jasné. Ale jde o počet soubojů nebo je ta šance na zlepšení procentuální? A jaká je hodnota ať už u první nebo druhé možnosti?

Očarování a vylepšení:

1) Po odstranění očarování, v průběhu kterého je nutné odkliknout jedno dialogové okno, které se ptá, zda skutečně chci udělat to, co chci udělat, vyskočí druhé dialogové okno pouze na potvrzení, že očarování bylo odstraněno. Je to IMHO otravné a zbytečné, zvlášť, když to člověk chce udělat pro více itemů najednou.

2) Tohle je dost možná úmyslné, koneckonců za to člověk musí znovu utrácet buď itemy, zlato nebo suroviny, takže to není typický exploit, ale pro jistotu to zmíním - za už jednou očarované a vylepšené předměty lze znovu získat body do ocenění po odstranění očarování. V podstatě asi neškodné i kdyby to nebylo intended. Ale pro vysoké levely s obrovským množstvím surovin, které stejně není za co utrácet, je to možnost, jak získat všechny úrovně ocenění Kováře a Magič se nikdy nefláká relativně v krátkém čase se stejnou sadou 15 itemů, které budou dokola recyklovat mezi očarováním a kovárnou.

Obecné:

1) Nestálo by za to vytvořit něco na způsob Alteira wiki, kde by na jednom místě byly informace třeba o base drop šancích itemů, předmětů do zálož. inventáře z expedice/úkolů atd. (samozřejmě jen v případě, že by na tom, aby tyto hodnoty byly veřejně známé, byl zájem). Vím, že nějaké hodnoty byly publikovány v rámci patch notes, jde mi spíš o to, aby to bylo vše na jednom místě a veřejně přístupné.

2) Neuvažovali jste nad tím dát plošně všem hráčům na serveru jednou možnost změnit postavu? Já jsem si třeba vybral temného rytíře, protože se mi líbil jeho popisek - že vysává život ostatním. Jsem totiž velký fanoušek lifestealu a draintanků. Ale netušil jsem, jak přesně ta schopnost funguje a už vůbec jsem nečekal, že to bude OP FOTM bouchač (a to je i po nerfu by far) a teď bych to rád změnil (nemám obecně rád OP FOTM postavy :D ) jen bohužel není jak.

3) Při přechodu na vyšší úroveň se obnoví průzkum, resetuje counter na práci, je možné obnovit zboží u obchodníků i úkoly a energie jako taková. Jen jedna věc se neobnoví a to je možnost odpočinku. Já vím, že to nejspíš patří k opatřením proti příliš rychlému postupu hrou, ale myslím, že to neudělá takový rozdíl a působí to stejně jako zrychlená regenerace neplatící na ranked arénu - nelogicky a nesmyslně.

 

Takto to bude zatím vše. Znovu musím zdůraznit - všecha čest za Alteiru i za Vaši práci. Nepřeháním, když řeknu, že ta hra mě pohltila a do budoucna je v ní jistě obrovský potenciál.

Díky!

A.

20.09.2023, 15:13

Pěkně ses rozepsal :D

20.09.2023, 20:46

Skrýš na suroviny jsi popsal skvěle a mě napadá zajímavý řešení. Součástí skrýše by mohl být nějaký denní úrok, který by se s úrovní skrýše mohl navyšovat. Viděl bych to například na 0,2% za level skrýše vždy po půlnoci. Co si o tom myslíte?

Jinak odpočinek dává naprosto smysl. Taky chodíš spát jednou denně a ne víckrát. :D

23.09.2023, 22:50

S tím odpočinkem taky pravda :D Takto jsem o tom neuvažoval :D

S tou skrýši to zní jako super nápad. Jednoduchá funkcionalita, která by mohla motivovat skrýš upgradovat a držet ji plnou surovin a stříbra.

23.09.2023, 23:48

Geniální a jednoduché využití skrýše na suroviny =) 

Vždy se přidat tak bych se nebál toho dát klidne 0,1% za lv .

 

Opravdu je kauálně k .....

24.09.2023, 00:05

Ten úrok musí být nastavený tak, aby to hráče motivovalo budovu vylepšovat a suroviny tam nechávat, ale zároveň aby to nezasahovalo zásadně do hry. Nemam představu, kolik vylepšení skráše na vyšších úrovních stojí, ale mělo by se to hráčům vyplatit do toho investovat, jinak to nemá význam.

 

24.09.2023, 00:59

Ano berme ale že to asi bude opravdu dlouhodobá záležitost (klidně roka) 

Hodil jsem si do kalkulačky.

Příklad - úroveň 50 - podle tebe dá 10% denně = to je sakra hodně . Jestli si pamatuji dobře šlo dát přibližně 1,5 kk stříbra. 150 k denně je docela dost za to že nic neudělám . 

A ten 50 lv jsem měl na úrovni 80 a ještě jsem dal hodně do kmene + max skrýš na předměty i zásoby . 

 

Proč jsem maxoval ? Nevěděl co se surkama a zajímalo mě kolik je max lv :D 

 

24.09.2023, 19:57

Zdravím,

děkuji za podrobný popis a příspěvky :)  Přidám komentář k jednotlivě uvedeným bodům.

 

Aréna:

1) Chybný výpočet minimální úrovně soupeře, ze kterého lze získat odměna - děkuji za postřeh, je to skutečně počítáno chybně. Správně to má být tak, jak je uvedeno v popisu arény, tedy že lze získat odměnu od hráče, který je maximálně o 10 úrovní nižší než útočník. Tato chyba bude opravena v následujících herních úpravách.

2) Vyhledávání náhodného protivníka - vyhledávání odfiltruje hráče, kteří jsou spoluhráči v kmenu, v seznamu přátel nebo označeni jako přátelé. Také to vynechá hráče, kteří byli nedávno napadeni (nyní v posledních 60 minutách). V tuto chvíli by to mělo brát v úvahu protivníky, kteří jsou o 5 úrovní vyšší či nižší - toto necháme upravit tak, aby to odpovídalo minimální možné úrovni na zisk odměny (tedy o 10 úrovní nižší).

3) Zaměření na snížení času na následující útok nefunguje na Ranked arénu - oprava bude taktéž zahrnuta v následujících úpravách.

4) Nyní je možné za získané MMR body pravidelně vyzvedávat odměnu ve formě stříbra. Samotné MMR body pak určují pořadí hráče v žebříčku arény. Nějaký návrh s dočasnými žebříčky - např. 7 / 14 / 30 dnů, kdy by se odměňovali hráči, kteří nasbírali MMR bodů nejvíce, by do hry určitě projít mohl, rádi podpoříme větší soutěživost mezi hráči :)

 

Tržiště:

1) Rozšíření vyhledávacích filtrů - souhlasím s tím, že při větším množství předmětu na tržišti může být komplikované nalézt použitelné, nebo přímo konkrétně hledané předměty. Rozšíření filtru na tržišti určitě možné je, pokusíme se možnosti zvážit a případně je zahrnout do dalších balíčků úprav.

2) Špatně zobrazená stránka po koupi předmětu - děkuji za upozornění, nechám toto prověřit a případně opravit do následujících úprav.

 

Skrýš:

1) Zvažujeme u skrýše na předměty možnosti, jak zvýšit maximální úroveň, a tedy jak zvýšit počet předmětů, které lze ukrýt. Aktuálně se v rámci UI vejdou pouze dvě stránky, ale nechceme, aby vzhled byl limitující faktor. S narůstající úrovní hráče se může zvýšit počet předmětů, které chce ukrýt (např. byliny pro tvorbu elixírů).

2) Málo využitelná skrýš pro suroviny - bereme tuto námitku v úvahu. Skrýš na suroviny bychom chtěli určitě ve hře nechat, proto bychom raději řešili možnosti, jak ji zlepšit :)  Mimo návrh od @ondris by se například dal zvýšit zisk z arény od protivníka, skrýš by pak měla druhou, pasivní funkci, která by hráčovy suroviny chránila před ukradením. Toto by se nevztahovalo na přepadení na expedici, takže by funkce ochrany proti ukradení a funkce uložení surovin nemusely kolidovat. Pokusíme se na tuto část skrýše zaměřit a v rámci dalších úprav představit nějaké návrhy.

 

Expedice:

1) Princip fungování bonusů (loupení atp.) - za každé poražení daného protivníka hráč získá jeden bod, který se náhodně přidá k jednomu z těchto bonusů. Počet bodů pak určuje velikost této odměny (např. počet procent pro bonus ke stříbru). Takže čím více hráč daného protivníka porazí, tím více u ní má bodů, a tím i vyšší bonusy. Tento bonus postupně narůstá, dokud nedojde do maximálního limitu (např. u stříbra +10 %).

 

Očarování a vylepšení:

1) Opakující se dialogová okna - rozumím, je určitě možné zprávu o úspěšném očarování/zrušení očarování zobrazit jiným způsobem. 

2) Děkuji za upozornění. Nějaké omezení by pro toto určtě nastavit šlo, nicméně při dalším rozšiřováním hry a možností, jak suroviny využít, si myslím, že bude mít hráč více zajímavějších možností, jak suroviny utratit. Vezmu to ale jako návrh pro zlepšení.

 

Obecné:

1) Herní wiki - obecně se nějakému přehledu informací o hře nebráníme, ale nechceme ji nyní tvořit ze dvou důvodů - stále se ve hře balancují nějaká čísla či fungování herních mechanik, proto by nyní samotná stránka s informacemi nemusela být brzy aktuální. Také nechceme všechny informace zobrazovat záměrně, aby hráči mohli hru objevovat i v tomto směru. Jak říkáš, řada informací je zobrazována v rámci přehledů úprav či konkrétních dotazů, takže některé těžko zjistitelné informace lze postupně dohledat :)

Je možné, aby některé informace byly zobrazovány přímo ve hře, aby hráč věděl, kolik má např. celkovou šanci, když se skládá z více čísel (např. výchozí šance + dovednosti + bonus u protivníka). Díky tomu si pak může některé volitelné bonusy lépe nastavit tak, aby mu to ve hře vyhovovalo.

2) Možnost změnit si typ postavy - v rámci Update v1.1.0 řešíme možnost nechat si typ postavy změnit. Pravděpodobně tedy taková možnost ve hře brzy bude - není cílem, aby si hráči měnili postavy příliš často např. kvůli každému protivníkovi v dungeonu, ale dává smysl, aby počas hry ta postava změnit šla.

3) Reset odpočinku po dosažení úrovně - zvážíme tuto možnost. Postup na novou úroveň většinu věcí resetuje, je to trochu simulace nového herního dne. Mělo by to dopad spíše na nižší úrovně, kdy lze nové úrovně dosáhnout rychle. U vyšších úrovní, pokud u odpočinku zůstane max. 50 %, by to výrazný efekt mít nemělo.

 

Pokud by bylo potřeba cokoliv k uvedeným bodům upřesnit, nebo byly nějaké další otázky, pokusím se zodpovědět :)

24.09.2023, 21:48

Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé.

Chceš-li přidat komentář, přihlaš se, nebo si můžeš vytvořit účet a komunikovat na fóru.