Fórum

Region: CZ/SK

Magický útok a obrana

Strana 1 / 1

« Zpět na přehled témat

Ahoj,

asi všichni vehementně diskutujeme balanc postav, přicházím proto s nápadem, který by mohl třeba k balancu dopomoct. Jako vždy nemam úplně konkrétní vizi, ale spíš nápad, který by šel v něco rozvinout.

Tím je přidání nových  atributů magického útoku a magické obrany. Chápu, na první dobrou se asi hlavně autor zděsil "kdo to sakra bude balancovat " :-D Ano, určitě to balanc ztíží, ale podle mě by to zároveň mohlo přinést nové cesty k lepšímu balancu.

Např. Abilita temného rytíře, utoky pyromaga, teoreticky stínový útok...to vše a další by se mohli změnit na magické útoky, na které by byla potreba speciální magická obrana. Ta obrana by tím pádem mohla dopomoct k menším útokům od magických útoku, ale postava by pak třeba dostávala větší fyzické poškození. A naopak.

Myslím, že by to i pomohlo k větším rozdílům v postavách, což je od začátku určitě cíl.

Nechám spíš vyjádřit i ostatní, jestli je napadne třeba konkrétní představa, nebo to odsoudí jako blbost. Jen jsem chtěl přidat zas nějakou tu myšlenku.

Tak se mějte, ahoj

10.10.2023, 22:38

Co se týče redukce poškození, tak tam funguje na všechny typy útoku ne? Třeba Ocelář, který má po většinou redukci poškození 50%, tak je pak jedno, jakým typem útoku na něj útočím? 

 

Magická obrana by byla podle mě další atribut, který by se musel zakomponovt do tříd postav a následně do vybavení předmětů včetně třeba cvičiště. 

11.10.2023, 10:03

Ano součásná redukce je na vše, proto by vznikla magická / fyzická obrana a ocelář by třeba měl 50% redukci na fyzickou, ale na magickou by nebyl odolnější, nebo třeba jen 20% nebo něco takového...možností je spousta, stejně tak u jiných postav

11.10.2023, 10:55

Redukce urcite neredukuje schopnosti - u Lovce je to vylozene napsane, ale jenom proto ze je 'normalni' utok, vsechny ostatni jsou 'magicke' a tudiz neredukovane. (ono je typu poskozeni vic, ale ty se pouzivaji jen v pribehu)

11.10.2023, 11:14

Odpověděl sis sám "Ano, určitě to balanc ztíží...". My ho potřebujeme v tuto chvíli hlavně zjednodušit, aby byl efektivně vylepšen. Nápad je to zajímavý, ale spíš jako nadstavba k již vybalancovaným postavám.

12.10.2023, 14:28

k vybalancovaným postavám to neuděláš, protože ti to ten balanc opět rozhodí, proto jsem to navrhl teď, kdy je stejně balanc rozhozen a dá se to tedy zahrnout aniž by škody byly takové

12.10.2023, 14:49

Já tomu rozumim, ale nepřijde mi jako dobrej nápad přidávat další mechaniku, když už teď je to ve stavu, kterej se špatně řeší. Ale třeba se pletu.

12.10.2023, 15:15

Zdravím,

i když se mi koncept návrhu líbí, musím nyní bohužel souhlasit s @ondris - jakékoliv přidávání nových faktorů, které ovlivňují souboj, částečně ztěžuje možný balanc. Rozumím tomu, že v tuto chvíli není ve hře správný poměr vyváženosti jednotlivých postav, proto bude našim cílem, abychom tuto vyváženost co nejdříve srovnali. Jakmile bude správně funkční základ, dá se na to opatrně přidat něco navíc. V tuto chvíli by jakékoliv novinky pro souboje prodloužily potřebný čas na vyvážení, a tím oddálilo správné fungování.

Je proto naší prioritou, aby tato základní funkčnost byla v pořádku co nejdříve. Rád ale nechám tento návrh jako koncept na možné vylepšení :)

Díky!

12.10.2023, 21:38

Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé.

Chceš-li přidat komentář, přihlaš se, nebo si můžeš vytvořit účet a komunikovat na fóru.