Fórum

Region: CZ/SK

Aréna - Ranked

Strana 1 / 1

« Zpět na přehled témat

Ahoj, snad to píšu pod správnou sekci. 

 

Dost se teď v ranked aréně setkávám s tím, že tam jsou na mě až moc vysoký levely, kde nemám absolutně šanci na vítězství. 

Uvedu na příkladu: 

Moje postava level 44 a moje MMR 3503. 

A hodí mi to v ranked aréně týpka s nickem Milda, který má level 86 a MMR 3773. 


Absolutně nemám šanci na vítězství. 



Proč se tohle děje a hází mi to takovýhle rozdílný hráče? 



Díky. 

12.10.2023, 14:06

Ahoj, 

 

soulasím s Ladislavem. Aktuálně pro mě nemá smysl bojovat v ranked aréně, protože mám protisobě ve většině levly 60+, což v mém případě znamená 95% prohra.  Určitě by se chtělo zamyslet nad tím jak ranked arény víc vybalancovat. Například když mám levl 50 tak ať se mi v ranked aréně zobrazují levly v rozmezí 40-60 nehledně na mmr, a ne levl 80, který nemám šanci porazit. 

12.10.2023, 15:01

Ranked aréna funguje dobře. Pořadí se neurčuje podle lvlů, ale podle MMR a proto by ti to mělo nabízet hráče s podobným MMR. Máš tam navíc výběr ze 2-3 hrůčů a ještě si to můžeš změnit. Pokud jsou tam na tebe hráči moc silní, tak se nacházíš v rozsahu, který je mimo tvoji úroveň. Tam ses mohl dostat jedině tak, že jsi útočil výhradně na slabší hráče.

12.10.2023, 15:08

Za mě je to tedy blbě nastaveno, souhlasím. Stávají se mi i situace že tam mám vysoké levely co nikdy neporazím + k tomu level 40, který dám naopak s prstem v nose a dostanu +1 MMR. Já jsem ale výše v levelu, tak tam se to stane na současném serveru, ale pokud to dělá tady borcům lvl 40-50 tak chápu že je to frustrující a demotivující ke klikání ranked arény. Chtelo by to přepracovat. I za cenu toho, ze tam budou podobné levely s různým MMR, aby mělo smysl to klikat. Nebo by výpočet získaného MMR mel být jinačí, měl by tam hrát menší faktor pocet MMR soupeře a větší faktor podobnost levelu.

12.10.2023, 17:01

Položme si otázku.

Toto se stává + mizerné odměny. Ranked aréna demotivuje k hraní = lidé ji nehrají.

Přijdou lidi o něco zásadního nebo nejakou drobnou/větší výhodu tím že ji nehraji? Ne, vlastně nepřijdou vůbec o nic. A to je podle mě špatně a musí byt do budoucna proto předělaná.

12.10.2023, 17:09

Nazdar kluci :)

Jak poznamenal Ondris - soupeře v aréně to vyhledává podle MMR a ne podle levelu. Kdy vlastně +- 200 MMR by mělo být v zásadě v normě. Ale jsou tu dva problémy:

1) Není tolik aktivních hráčů.

2) V současnosti není moc motivace ranked arénu hrát, takže to lidi moc nepronásledují a proto není složitý dostat se s MMR na úroveň hráčů o 10 i 20 levelů vyšší.

Asi bych to neřešil, pokud tam máte jen vysoké levely, tak na ně klidně párkrát zaútočte, sníží se vám MMR a budete moci zase útočit na svoje "vrstevníky". V současnosti je stejně ranked aréna dobrá tak leda na sbírání bodíků do ocenění "Postrach arény".

Obecně ano, současná ranked aréna je zralá na přepracování. Jak počítání MMR, tak i odměn a možná algoritmu vyhledávání. Ale nemůžeme mít všechno hned, buďme trpěliví :)

12.10.2023, 17:12

Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé.

Chceš-li přidat komentář, přihlaš se, nebo si můžeš vytvořit účet a komunikovat na fóru.